Digital Mecra Çalışmaları

 • GOOGLE REKLAMLARI
 • SOSYAL MEDYA REKLAMLARI
 • SOSYAL MEDYA İLETİLERİ

Marka bilinirliğini arttırmak, hedef kitle ile yüksek etkileşim oluşturmak, kampanya duyurusu ve ürün tanıtımı yapmak gibi amaçlarla digital mecralarda reklamlar yapılabilmektedir. Hedef kitlenin özelliklerine göre hazırlanan içerik ve kampanya kurgusu, doğru yayın zamanının tespiti ile başarılı bir sonuca dönüşmektedir.

Aşağıdaki üç bölümde farklı türlerde uyguladığım google ads reklamlarından, facebook & instagram reklam ve iletilerinden örneklere yer verdim.

Google Reklamları

 • GÖRSEL REKLAMLAR
 • DUYARLI GÖRÜNTÜLÜ REKLAMLAR
 • GİF REKLAMLAR
 • VİDEO REKLAMLAR

Verilmek istenen mesajının etkisini arttıracak şekilde tasarlanan görsel reklamlar; renklerin, imaj ve sloganların yapay zeka teknolojisi ile yayınlanacak websitesindeki tasarım diliyle örtüşmesini sağlayan duyarlı görüntülü reklamlar; küçük ve dar reklam alanlarında mesajımızda kısıntıya gitmeden özgürce tasarım yapmamıza olanak sağlayan hareketli reklamlar (gifler); youtube üzerinde hareketli görüntüler yayınlayabildiğimiz video reklamlar

Tüm bu seçenekler, doğru zaman ve mecra dahilinde kurgulandığında istenen olumlu geri dönüşler sağlanmaktadır.

GOOGLE REKLAM ÖRNEKLERİ

Sosyal Medya Reklamları

ÖRNEK REKLAM ÇALIŞMASI: “HAYATINA RENK KAT”

Koltuklarımızda farklı renk seçeneklerinin olduğunu, birbirleriyle senkronize ilerleyen vurgulayıcı müzik ve görüntülerle sergiliyoruz. Bunu yaparken “Hayatına renk kat” mottosunu kullanıyoruz.

Mecra: Facebook, Instagram, Aldora Websitesi, Youtube, Kurumsal Whatssapp Durum Videosu
Tarz: Enerjik, Bilgilendirici
Amaç: Etkileşim + Marka bilinirliğini arttırmak

Sosyal Medya İletileri

 • KAMPANYA DUYURULARI
 • ÜRÜN TANITIMLARI
 • LIFESTYLE İÇERİKLER

Genel anlamda sosyal medya iletilerini; bir kampanyanın duyurusu, ürün tanıtımı ve hayata dair (lifestyle) içerikler olmak üzere üç bölüme ayırdım. Görsel tasarımlarını, reklam metinlerini ve paylaşım zamanlarını kurgulayarak facebook ve instagram mecralarında yayınlamış olduğum ileti örneklerini bu bölümde inceleyebilirsiniz. İyi seyirler 🙂

KAMPANYA DUYURULARI

ÜRÜN TANITIMLARI

LIFESTYLE İÇERİKLER

Tv Reklamları &
Video Prodüksiyonlar

 • TV REKLAMLARI
 • DIGITAL MECRA VİDEO PRODÜKSİYONLARI
 • KURUM TANITIM FİLMLERİ
 • ÜRÜN TANITIM FİLMLERİ

Video prodüksiyonlarda kullanılan görüntüler kadar, görüntülerle senkronize ilerleyen müzik, anlatılacak hikaye ve zaman planlaması da önem taşımaktadır. Bu süreçteki zaman planlaması ikiye ayrılmakta. Birincisi, projeyi ne kadar sürede bitirmem gerektiği ile alakalı bir planlama aşamasıdır. İkincisi ise storyboard dediğimiz ve filmin başlangıcından bitişine kadar can alıcı tüm karelerin tasarlanması ile toplamda kaç saniye/dakika sürmesi gerektiği ile ilgili çalışma aşamasıdır. Okunacak metinlerin bu zaman akışı içerisinde az ama öz olması ve seslendirmenin ses renginin projenin atmosferiyle uyum içinde olması gerekmektedir. Montaj aşamasından sonra çalışmanın yayınlanacağı mecraya göre farklı standartlarda alınan çıktılarla nihai video dosyamızı elde etmiş oluruz. Aşağıda tv reklamları, digital mecra video prodüksiyonları, kurum tanıtım filmleri ve ürün tanıtım filmleri olmak üzere dört bölümde yapmış olduğum video prodüksiyonları inceleyebilirsiniz.

Tv Reklamları

 • SPOT REKLAMLAR
 • ALT BANT REKLAMLAR

Yurtiçinde yerel ve ulusal kanallarda, yurtdışında ise genel yayın yapan kanallarda çeşitli televizyon reklamlarım yayınlandı. Tv’deki reklam kuşaklarında yayınlanan spot reklam çalışmaları ile o anki tv programı devam ederken ekranın alt kısmında 8 saniye kadar gözüken bant reklam çalışmalarımı bu bölümde izleyebilirsiniz.

Digital Mecra
Video Prodüksiyonları

Led ekranlar, bayilerdeki bilgilendirici içerik yayınlayan tv ekranları, cep telefonları ve masaüstü bilgisayarlar gibi farklı mecralar için yapmış olduğum video prodüksiyonlarını izleyebilirsiniz.

Kurum Tanıtım Filmleri

Bu bölümde birbirlerinden farklı tarzlardaki kurum tanıtım filmlerini izleyebilirsiniz. Video çekimlerini Iphone 7 cep telefonu ve zhiyun crane gimball kullanarak gerçekleştirdim.

ALDORA MOBİLYA

DARU’L MARİFE MEDRESESİ

Ürün Tanıtım Filmleri

Özellikle niş hedef kitle için tasarlanmış ürünler, benzerlerinden farklı özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bu özelliklerin hedef kitleye daha iyi anlatılabilmesi adına detaylı ve iyi kurgulanmış video çekimlerinin yapılması müspet sonuçlar verecektir. Bu bölümde birbirlerinden farklı ürün grupları için kurgularını, çekimlerini ve montajlarını yaptığım ürün tanıtım filmlerini izleyebilirsiniz.

Açıkhava Reklamları

Billboardlar, raketler, cam folyolar, afişler ve cephe brandaları… Mesajın etkili bir şekilde iletilebilmesi için font büyüklüğünden, tasarımda kullanılan renklere kadar titizlikle çalışılması gereken açıkhava reklamcılığında; farklı malzemelere baskı yapıldığı için doğru renk ve tatmin edici baskı kalitesini elde etmek teknik anlamda belli standartlarda çalışma yapılmasına bağlıdır.

Gazete & Dergi Reklamları

Bu bölümde bir röportajımı ve farklı gazete & dergilerde yayınlanmış olan reklam sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Çalışmalar

Bu bölümde  kurumsal kimlik uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

KURUMSAL KİMLİK UYGULAMALARI

Katalog Tasarımları

Tasarımını yapmış olduğum bir katalog çalışmasını bu bölümde inceleyebilirsiniz.

3d Çalışmalar

 • RENDERLAR
 • ANİMASYONLAR

Bu bölümde farklı zamanlarda yapmış olduğum 3 boyutlu animasyonları ve renderları inceleyebilirsiniz.

RENDERLAR

ANİMASYONLAR